У Війтівцях на Вінниччині з'явиться свій герб, який символізує шляхетність, багатство, справедливість та повагу

У Війтівцях на Вінниччині з'явиться свій герб, який символізує шляхетність, багатство, справедливість та повагу

 

Війтівецька сільська голова Станіслава Ядвіжина підписала розпорядження про утворення робочої групи із розробки проєкту місцевої символіки. До складу робочої групи увійшли представники громадськості, вчителі історії місцевих шкіл, працівники Центру культури та дозвілля та Публічної бібліотеки громади. В результаті робоча групи розглянула декілька проектів герба та прапора Війтівецької громади та направила остаточний варіант для проведення геральдичної експертизи до Українського геральдичного товариства у м. Львів. Про це повідомляють Життєві обрії.

 

 

Вказаний проект отримав схвальний відгук науковців. Тож робоча група пропонуватиме його сільській раді до затвердження. В описі герба, зокрема зазначено: 

герб територіальної громади села Війтівці Хмільницького району Вінницької області являє собою видовжений щит іспанського типу заокруглений до низу. У щиті тонкий срібний правий перев’яз, у верхньому синьому полі золоте 16-променеве усміхнене сонце, у нижньому зеленому полі – срібний розширений хрест із видовженою стійкою. Верхнє (синє) поле щита має синій колір, що символізує чисте небо, а також гордість, славу, відданість, вірність і святість та нижнє ( зелене), що символізує надію, радість, достаток, свободу, здоров'я, а також землю та багатство природи, що поєднується із розвитком сільськогосподарського виробництва на території громади. Тонкий срібний правий перев’яз, який розтинає тло щита із правого верхнього кута на ліво символізує, благородство, чистоту, відвертість, надію та історичний шлях, який пролягав з давніх часів територією громади із Східного у Західне Поділля. Герб увінчано уніфікованим золотим вінцем із колосків, що вказує на сільський статус населеного пункту. У верхньому синьому полі золоте 16 – променеве усміхнене сонце символізує добробут, розквіт, щедрість та багатство, належність населеного пункту до історичного Поділля. У нижньому зеленому полі срібний розширений хрест із видовженою стійкою. Є символом життя, а також символізує християнство та оборону віри Христової. Є геральдичним відображенням боротьби мешканців цих земель із кочівниками, які у часи середньовіччя рухалися цією територією на північний захід Поділля та Волинь одним із відгалужень Чорного т.зв. Подільським шляхом. Також хрест символізує побожність мешканців громади, існування на її території різних християнських конфесій та храмі. Золотий колір картуша та корони символізує шляхетність, багатство, справедливість та повагу.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: --------------------  

ВІННИЦЬКІ ФЕРМЕРИ ВИРОСТИЛИ ЯБЛУКА З ТРИЗУБОМ

 

  Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org  

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

 

 

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини