![Хмільничани та підприємці громади мають змогу отримати державний грант](/system/posts/covers/000/004/046/home/Gotivka40.jpg?1707084927)
Хмільничани можуть отримати кошти від держави на власну справу, - повідомляють Життєві обрії.
Уряд запустив програму мікрогрантів у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу або розвинути вже існуюче підприємство та створити додаткові робочі місця, - йдеться у повідомленні Хмільницької міської ради.
Отримати фінансування можуть громадяни, суб’єкти мікропідприємництва чи малого бізнесу, фізичні особи, які:
- не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території, на території рф чи білорусі;
- не знаходяться під санкціями;
- не є банкрутами;
- не мають заборгованості перед бюджетом;
- не були притягнуті до кримінальної відповідальності за корупційне правопорушення;
- не працюють на інших підприємствах.
Для участі підприємцям необхідно підготувати бізнес-план за типовою формою та подати разом із заявкою через Портал Дія. Заявка у термін до 10 днів оцінюється експертами АТ “Ощадбанк”. Також експерти оцінюють кредитну історію та реєстраційні документи підприємця.
Далі учасники проходять перевірку Державною службою зайнятості, а також співбесіду у місцевому центрі зайнятості. Служба на підставі оцінки банку, а також оцінки співбесіди, ухвалює рішення про надання мікрогрантів тим, хто набрав найбільшу сукупну кількість балів.
Розмір мікрогранту визначається відповідно до запиту отримувача, але не менше 50 тисяч гривень та з урахуванням кількості робочих місць, які зобов’язується створити підприємець: 150 тисяч гривень, якщо підприємець створює одне робоче місце та 250 тисяч гривень – за два.
Кошти спрямовуються на банківський рахунок отримувача. Підприємець може використовувати грант на:
- придбання обладнання (на яке накладається заборона відчуження до виконання умов за грантом);
- закупівлю сировини та матеріалів;
- орендну плату за нежитлові приміщення (становить не більше 25% розміру мікрогранту);
- лізинг обладнання (крім автомобілів, мотоциклів, інших особистих транспортних засобів).
Також в рамках програми учасник може отримати кредит до 2,5 млн грн під 0%, який забезпечуватиметься заставою майна, придбаного за рахунок мікрогранту.
Обов’язковою умовою договору мікрогранту є створення і збереження протягом 3 років робочих місць залежно від розміру мікрогранту, а також сплата суми мікрогранту у формі податків, зборів та ЄСВ.
У разі невиконання цих умов отримувач зобов’язаний повернути різницю між сумою отриманого мікрогранту та фактично сплаченими платежами.
Подати заявку на грант можна на порталі Дія за посиланням: https://cutt.ly/aVLxuhj
Хмільничани можуть проконсультуватися з питань участі в держпрограмі мікрогрантів у межах своїх повноважень можна отримати за телефоном: 04338 2 21 75.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------
ХМІЛЬНИЧАН ЗАСТЕРІГАЮТЬ ВІД НЕБЕЗПЕКИ ПІЧНОГО ОПАЛЕННЯ
Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org
Сподобалась новина - поділись нею з іншими.
![%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0](/system/settings/promo_cover_4s/000/000/001/home/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%81%D0%B0%D0%B8%CC%86%D1%82_%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B0.jpg?1707214499)
Схожі новини
![%d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0 %d0%b2%d1%96%d0%b7%d0%b8%d1%82%d0%ba%d0%b8 %d0%ba%d0%be%d0%bf%d0%b8%d1%8f](/system/settings/promo_cover_1s/000/000/001/home/%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B0_%D0%B2%D1%96%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B8_%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F.jpg?1707232217)
Популярні новини
![%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0](/system/settings/promo_cover_3s/000/000/001/home/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%81%D0%B0%D0%B8%CC%86%D1%82_%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B0.jpg?1707238070)