9 серпня. Що відзначають в цей день

9 серпня. Що відзначають в цей день

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 167 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 167 RUSSIAN AGRESSION

9 серпня - Міжнародний день корінних народів світу, встановлений у 1994 році Генасамблеєю ООН. Чисельність корінних народів на планеті складає близько 476 мільйонів людей, які живуть у 90 країнах і уособлюють безліч мов і культур.

І хоча вони становлять лише 5% населення Землі, на них припадає 15% найбільш нужденного населення планети. Вони продовжують стикатися з безліччю проблем, їх права нерідко порушуються. Саме для залучення уваги громадськості і влади до цих питань і заснували це свято.

Важливу дату - Національний день миротворців, відзначають у Канаді. Офіційною датою меморіального дня є 9 серпня, але церемонію зазвичай проводять у найближчу до цього дня неділю. Цього дня вшановують усіх канадських ветеранів військових миротворчих сил.

9 серпня 1974 року, в небі над Сирією, трьома зенітними керованими ракетами збили літак Buffalo 461, на борту якого перебували дев'ять канадських миротворців. У результаті загинули всі дев'ять пасажирів і члени команди. На згадку про цю трагічну подію звели меморіал у Парку миротворців у Калгарі, а також заснували Національний день миротворців.

У 2008 році цей день набув офіційного статусу. Фрагменти збитого літака виставлено в Канадському військовому музеї в Оттаві в пам'ять про загиблих миротворців і членів екіпажу Buffalo 461.

Всесвітній день книголюбів

Магія книги - особливе таїнство. Багато свят, народжуючись у власній країні, з часом, завдяки своїй популярності ставали міжнародними. Так сталося і з Національним Днем книголюбів США. Його відзначають письменники, поети, літератори, видавці, друкарні і книгарні. Ну і зрозуміло, читачі. Книжкові магазини всього світу до Дня книголюбів проводять виставки і ярмарки-розпродажу. Письменники презентують нові твори, дарують читачам автографи. Таким чином відбувається популяризація читання.

В Японії 9 серпня відзначають День обіймів. Дату неофіційного свята, дев'ятий день восьмого місяця, обрали через каламбур: два склади в англіцизмі ハ グ (хагу), яким позначають обійми, можуть також означати числа. Склад "ха" у перекладі з японської означає "вісім", а "гу" - "дев'ять". За своєрідним "повір'ям" під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Існують і "наукові" обгрунтування корисності обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також гормону окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей.

День пам'яті жертв атомного удару в Нагасакі

"9 серпня 1945 року об 11 годині 2 хвилини небо над Нагасакі яскраво засяяло, і стрілки всіх годинників зупинилися. Гігантська хмара-гриб злетіла в блакитне небо. Що сталося? Що буде з людьми? Руїни зруйнованих храмів, згорілий одяг, розплавлене скло і сьогодні слугують нагадуванням про той страшний день. Ми завжди будемо продовжувати писати послання світові з Нагасакі, послання тих, хто вижив, хто переніс неймовірні випробування. Ми сподіваємося, що люди Землі з'єднають свої руки і серця в ім'я вільного від ядерної зброї життя".

Ці кілька рядків офіційного послання, розміщеного на сайті мерії міста Нагасакі, висловлюють увесь біль і надію японського народу на без'ядерне майбутнє.

Згідно зі звітом префектури Нагасакі, "люди і тварини загинули майже миттєво" на відстані до 1 км від епіцентру. Майже всі будинки в радіусі двох кілометрів були зруйновані, а сухі матеріали, такі як папір, запалали на відстані до трьох кілометрів від епіцентру. З 52 000 будівель у Нагасакі 14 000 були зруйновані і ще 5 400 серйозно пошкоджені. Лише 12% будівель залишилися неушкодженими. Хоча в місті не виникло вогняного смерчу, спостерігалися численні локальні пожежі.

Японія досі відчуває наслідки тих страшних бомбардувань - офіційний статус потерпілих сьогодні має близько чверті мільйона громадян країни. Щорічно 6 і 9 серпня в усій країні згадують жертв однієї з найстрашніших трагедій в історії людства.

День захисту лісу від пожежі в США

9 серпня в США відзначають День захисту лісу від пожежі з дещо незвичною назвою - День Ведмедика Смокі, так званий Smokey Bear Day.

Ведмедик Смокі - симпатичне ведмежа, що попереджає про небезпеку лісових пожеж, емблема Служби лісового господарства США. У телепрограмах "Бережіть ліс від пожежі" ведмедик, якого зображують у капелюсі і джинсах говорить: "Лише ви можете запобігти лісовим пожежам".

Емблемою організації слугувала історія 1950 року. Одного весняного дня в горах Нью-Мексико з пожежної вежі помітили дим, що піднімається з лісу. Сильний вітер роздмухував вогонь досить швидко. У гасінні лісової пожежі брали участь усі, від пожежних до місцевих жителів. Раптом пожежні побачили маленького ведмедика. Вони вирішили залишити його, оскільки вважали, що за ним прийде мама.

За кілька годин пожежу вдалося погасити. Місцеві жителі і пожежні знову знайшли ведмежа. Він сховався в широкому дуплі дерева. Його лапки кровоточили від опіків.

Історія стала надбанням преси. Люди писали листи до Департаменту, щоб дізнатися, як почувається ведмежа. Незабаром його перевели в Національний зоопарк у Вашингтоні. Так він перетворився на живий символ національного Товариства захисту природи від пожеж.

День пам'яті великомученика і цілителя Пантелеймона

Великомученик Пантелеймон шанується Православною Церквою як грізний святий, покровитель воїнів. Цей розкриває його перше ім'я Пантолеон, що означає "лев у всьому". Друге ім'я, дане при хрещенні, - Пантелеймон, тобто "Всемилостивий", розкривається з вшановування Великомученика як цілителя. У західних християн святий вважається покровителем лікарів.

Зв'язок цих двох заступництв Святого добре видно з того, що воїни, частіше за інших отримують рани, більше за всіх потребують лікаря-цілителя. Саме тому християни, які мають нечисті помисли, також просять Пантелеймона зцілити виразки душі.

День національних героїв у Зімбабве

Щороку другого понеділка серпня держава Зімбабве, розташована у південній частині африканського континенту, святкує День національних героїв.

До кінця 19 століття Велика Британія захопила значні території у Південній Африці, створивши на них кілька колоній, що активно заселяли європейські поселенці. Одна з них - Південна Родезія (нині держава Зімбабве) - у 1923 році отримала статус самоврядної території, яку очолило біле населення колонії. Але після закінчення Другої світової війни виникла загальна криза Британської колоніальної імперії. Велика Британія спробувала реорганізувати колоніальне управління на своїх африканських територіях з метою збереження влади, але все це викликало різкий сплеск невдоволення місцевого населення.

У підсумку, в 1965 році почалася визвольна війна народу Зімбабве, яка тривала до 1979 року проти європейських колоністів і влади створеної на цій території невизнаної держави Родезія за політичне рівноправ'я.

Події:

1173 - Почалося будівництво Пізанської вежі.

1483 - Відкрито Сикстинську капелу.

1830 - Луї-Філіп I став королем французів.

1848 - На Буковині офіційно ліквідовано кріпацтво.

1859 - Американець Натан Еймс запатентував ескалатор.

1884 - Французькі офіцери Шарль Ренар і Артур Кребс здійснили політ на керованому дирижаблі "Франція" на замкненому маршруті довжиною близько 8 км і зі швидкістю, що перевищує 23 км/год.

1902 - Едуард VII став королем Великої Британії і Ірландії.

1905 - У Портсмуті (США) за посередництва президента США Теодора Рузвельта розпочалися мирні переговори між Російською імперією і Японією, що завершилися 5 вересня підписанням Портсмутської мирної угоди.

1910 - Американець з Чикаго Альва Джон Фішер запатентував електричну пральну машину

1917 - В окупованій Бельгії німецька влада проголосила фламандську мову державною.

1919 – Велика Британія оголосила протекторат над Персією.

1940 - Завершено будівництво залізниці Берлін-Багдад.

1942 – Відбулося видатне виконання Сьомої ("Ленінградської") симфонії Дмитра Шостаковича в блокадному Ленінграді.

1942 - Відбувся "Матч смерті" в окупованому гітлерівцями Києві.

1945 – За три дні після атомного бомбардування Хіросіми американці скинули другу атомну бомбу, названу "Товстун", на Японію, зруйнувавши частину Нагасакі. Загинули 74 тисячі людей.

1945 - СРСР розпочав війну проти Японії, ввівши війська в Маньчжурію.

1969 - У Каліфорнії за наказом глави релігійної секти Чарльза Менсона вбито актрису Шерон Тейт, дружину Романа Поланські.

1974 - У результаті Вотергейтського скандалу Річард Ніксон подав у відставку з поста президента США.

1980 - Шведська група ABBA увосьме очолила британський хіт-парад з піснею "The Winner Takes It All"

1986 - На рок-фестивалі в Небуорті виступила група "Queen". Як потім виявилося, це був останній концерт колективу.

1999 - Президент Росії Борис Єльцин учетверте звільняє весь Кабінет міністрів на чолі з прем'єром Степашиним. Згодом новим главою уряду призначено Володимира Путіна.

2020 року - Відбулися шості чергові президентські вибори в Білорусії. За офіційними даними ЦВК, переможцем став Олександр Лукашенко. Ввечері та вночі пройшли численні протести, в яких взяли участь десятки тисяч людей в Мінську та інших регіонах республіки.

Народні прикмети на 9 серпня:

Сьогодні трави мають особливі цілющі властивості.

Якщо завиваються качани капусти - осінь буде холодною.

Якщо мурахи вхід до мурашнику закладають - скоро піде дощ.

Коники стрибають і скрекочуть - до сухої і ясної погоди.

Якщо хворий у церкві відстоїть молебень, а вдома молитиметься на ікону Пантелеймона – найближчим часом одужає.

Що не рекомендують робити 9 серпня:

Займатися важкою фізичною працею. Вітається будь-яка інтелектуальна робота.

Іменини: Анфіса, Герман, Климент, Наум, Микола.

За інформацією interfax.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

ПОЛІЦЕЙСЬКІ ХМІЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ ВІДНАЙШЛИ ТА ПОВЕРНУЛИ БАТЬКАМ 3-РІЧНУ ДИТИНУ

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5 viber 2024 11 27 17 08 26 961

Схожі новини