26 квітня. Що відзначають в цей день?

26 квітня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 427 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 427 RUSSIAN AGRESSION

26 квітня в Україні та світі – День пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф та День пам'яті аварії на ЧАЕС, Міжнародний день інтелектуальної власності. У США – День дітей і свійських тварин. Католицька церква вшановує пам'ять папи римського Клета. У православних – День пам'яті священномученика Артемона, пресвітера Лаодикійського, Крискента Мірликійського та Фомаїди Олександрійської.

Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу

26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.

В результаті аварії на ЧАЕС було повністю зруйновано атомний реактор, у довкілля потрапили радіоактивні речовини, а хмара, що утворилася, рознесла їх на значні ділянки території колишнього Радянського Союзу. Відбулося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тис. кв км.

До групи ризику потрапили персонал ЧАЕС, учасники ліквідації наслідків аварії, евакуйовані люди та населення уражених територій.

Чорнобильська аварія стала не тільки величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою 20 століття, а й уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів.

Упродовж останніх двох місяців ядерна безпека в Україні була кілька разів під серйозною загрозою. Російські військові утримували зону відчуження, зокрема, майданчик Чорнобильської АЕС та саму станцію з 24 лютого до 31 березня. Переміщення у великій кількості важкої військової техніки спровокували підвищення рівня радіації, а знеструмлення майданчика ЧАЕС поставило під загрозу виведення з ладу сховищ відпрацьованого ядерного палива.

Міжнародний день інтелектуальної власності

Щороку, від 2001 року, 26 квітня відзначається Міжнародний день інтелектуальної власності.

Генеральна асамблея Всесвітньої організації інтелектуальної власності на засіданні у жовтні 1999 року, розглянувши пропозицію делегації Китаю, ухвалила рішення про започаткування цього свята. При цьому вона виходила з того, що 26 квітня знаменує собою заснування WIPO – організації, покликаної сприяти охороні та розвитку інтелектуальної власності у всьому світі, і яка, як спеціалізована установа ООН з питань творчості та інтелектуальної власності, веде свою діяльність насамперед із розширення та розвитку збалансованої та доступної міжнародної системи інтелектуальної власності.

Міжнародний день інтелектуальної власності надає можливість підкреслити значення інновацій у повсякденному житті людини та вдосконаленні суспільства. Патенти, товарні знаки, авторське право та суміжні права, як результати творчості та знань, є потужними інструментами сприяння економічному та культурному розвитку всієї світової спільноти.

Ще цього дня:

1840 — З друку вийшло перше видання "Кобзаря" Тараса Шевченка;

1863 — У петербурзькому Маріїнському театрі відбулась прем'єра опери українського композитора Семена Гулак-Артемовського "Запорожець за Дунаєм". Лібрето написав сам Семен Степанович, він же і виступив в головній партії хвацького козака-підкаблучника Карася;

1918 — В Україні розформовані підрозділи "синьожупанників", утворені в Німеччині з полонених українців;

1921 — У Лондоні на вулицях з'явився перший поліцейський патруль на мотоциклі;

1933 — У Німеччині створено Гестапо (таємну державну поліцію), сформовану на основі політичного і розвідувальних відділів прусської поліції;

1945 — Україна увійшла до складу ООН як член-засновник;

1954 — У Женеві за участю США, СРСР, КНР, Франції та Великої Британії розпочала свою роботу конференція, покликана знайти мирне рішення конфлікту Франції та В'єтнаму в Індокитаї, який тривав з 1946 року;

1965 — У Києві вперше вийшла в етер радіостанція "Промінь".

1985 — У Варшаві вищі партійні і державні діячі країн Варшавського договору підписали угоду щодо продовження терміну його дії на 20 років;

1986 — О 1 год. 23 хв. за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства — вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році;

1989 — Під час мітингу пам'яті жертв Чорнобиля у Львові вперше замайоріли синьо-жовті прапори;

1999 — Комп'ютерний вірус "Чорнобиль" ушкодив, за різними оцінками, до півмільйона комп'ютерів у всьому світі;

2000 — Президент України Леонід Кучма заявив, що Чорнобильська АЕС буде закрита до кінця 2000 року;

2001 — ВОІВ встановила Всесвітній день інтелектуальної власності.

Іменини: Артем, Хома, Георгій, Дмитро, Марія.

За інформацією interfax.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

В ХМІЛЬНИЦЬКОМУ РАЙОНІ ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ ЗАГИНУЛО ДВОЄ ЛЮДЕЙ

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини