17 березня. Що відзначають в цей день?

17 березня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 387 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 387 RUSSIAN AGRESSION

17 березня в Україні святкують День мобілізаційного працівника.

В Ірландії – День святого Патріка, у Таїланді – Національний день боксу Муай-Тай.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Герасима.

День мобілізаційного працівника України

Це професійне свято, яке відзначається в Україні щороку 17 березня. 12 вересня 1992 року було створено Управління мобілізації та комплектування Головного штабу Збройних Сил України. За рік, 14 вересня, відомство переформовано на Головне організаційно-мобілізаційне управління (ГОМУ).

З урахуванням вагомості мобілізаційних органів усіх рівнів, важливість мобілізаційної, організаційно-штатної, обліково-призовної роботи та комплектування військ особовим складом, а також планування матеріально-технічного забезпечення мобілізаційних заходів, міністр оборони України у серпні 2000 року видав наказ "Про заснування Дня мобілізаційного працівника", який спочатку відзначався 14 вересня. А наказом Міністра оборони України від 26 вересня 2016 року №497 святкування перенесли на 17 березня.

За роки незалежності України мобілізаційні органи української армії безпосередньо брали участь у підготовці понад 80 законів та великої кількості інших нормативно-правових актів.

Автомобіль ЗАЗ-1103 Славута

ЗАЗ 1103 Славута (1999 – 2011) сьогодні останній автомобіль, створений на Запорізькому автозаводі.

У період початку співпраці Запорізького автомобілебудівного заводу з Деу Моторс 1998 року корейська сторона запропонувала провести ревізію технологічного процесу виробництва автомобілів ЗАЗ. Таким чином, відновилися роботи над розробленою ще в1995 році моделлю автомобіля з кузовом типу ліфтбек, якому надалі привласнили заводський індекс ЗАЗ-1103 і назвали "Славута". Перший автомобіль "Славута" зійшов із конвеєра 17 березня 1999 року. Загалом за 12 років зібрали 140 тис. "Славут".

Територія А

17 березня 1995 - вперше в ефір вийшов художній канал "Територія А" на телеканалі ICTV.

"Територія А" - українська мистецька агенція, яка опікувалася культурно-мистецькими, благодійними та медійними проєктами. Була представлена на телеканалі ICTV з 1995 до 2000 року, потім на Першому національному вийшла в 2005 році після 5-річної перерви.

Автором, провідною та співзасновницею хіт-параду, а також віцепрезидентом мистецького агентства була Анжеліка Рудницька. Ще один співзасновник та генеральний продюсер програми – поет Олександр Бригинець.

"Територія А" увійшла до історії української музики та українського телебачення як перший телевізійний хіт-парад кліпів українською мовою.

Ще цього дня:

1917 – У Києві створили Українську Центральну Раду;

1917 – У Петербурзі українська делегація на чолі з О. Лотоцьким зустрілася з прем'єр-міністром Росії графом Львовим. Ухвалений меморандум (українські вимоги: запровадження української мови в державних установах України та звільнення полонених галичан і буковинців);

1930 – Американського мафіозі Аль Капоне випустили на волю: не змогли довести скоєні ним злочини;

1937 - У СРСР ухвалили закон, який позбавив селян свободи пересування;

1943 – Трагедія села Ремель – один із найбільших воєнних злочинів на території України;

1945 - Під керівництвом генерала Шандрука створено Український Національний Комітет, політико-громадський центр, який відстоював перед німецькою владою українські інтереси;

1948 – Бельгія, Велика Британія, Люксембург, Нідерланди та Франція підписали Брюссельський пакт – попередник Західно-Європейського Союзу (WEU);

1950 – У США оголошено про відкриття 98-го хімічного елемента – каліфорнія;

1951 – Українська Повстанська Армія (УПА) закликала США допомогти їй у боротьбі з СРСР;

1960 - У Японії вперше у світі надійшли у продаж різнокольорові фломастери;

1966 - Американська субмарина Олвін знайшла в Середземному морі (біля берегів Іспанії) зниклу американську водневу бомбу;

1972 - У Києві створили Інститут книги та друкарства;

1980 - Англійський парламент проголосував за бойкот московської Олімпіади;

1995 – Верховна Рада України скасувала посаду президента Криму;

1999 – Динамо (Київ) обігравши Реал Мадрид з рахунком 2-0, вийшло до півфіналу Ліга чемпіонів УЄФА 1998-1999;

1999 - Із Міжнародного Олімпійського Комітету виключили 6 його членів, обвинувачених у хабарництві щодо місць проведення Олімпіад.

Церковне свято

Православна церква сьогодні вшановує пам'ять Герасима Йорданського.

Преподобний Герасим Йорданський жив у IV-V століттях. В юності покинув рідне місто Лікію, прийняв чернецтво і пішов у Фіваїдську пустелю. Незадовго до своєї кончини переселився в Йорданську пустелю і збудував монастир. У ньому встановив дуже суворі правила. У працях йому допомагав лев, якого він вилікував. У 451 році Герасим мирно помер у своїй обителі. Лев прожив ще кілька днів і помер на могилі преподобного. Його поховали поряд.

День Святого Патрика

17 березня, Вшановується пам'ять ірландського святого Патрика, якого вважають покровителем країни. Цей день є державним святом в Ірландії, Північній Ірландії, на острові Монтсеррат та в канадській провінції Ньюфаундленд та Лабрадор. В Україні та багатьох інших країнах світу його відзначають неофіційно.

Святий Патрик, за переказами, приніс християнство на язичницький острів і вигнав усіх змій. За однією з версій, він помер приблизно в 493 році.

На честь святого Патрика влаштовується парад із піснями й танцями, ірландське пиво ллється річкою. 17 березня – свято не лише ірландського святого, а й ірландської душі.

У Місячному календарі - другий із п'яти нульових сонячних днів Дельфіна, суворого посту, смирення та покаяння.

Іменини: Данило, Василь, В'ячеслав, Юлія, Яків, Григорій, Юрій, Георгій, Стратон.

За інформацією interfax.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

В АВАРІЇ, ЯКА СТАЛАСЯ В ЦЕНТРІ ХМІЛЬНИКА ПОСТРАЖДАВ НЕПОВНОЛІТНІЙ МОТОЦИКЛІСТ

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини